Yıkama, durulama, gıda hazırlama veya herhangi bir ön işlem sonucu ortaya çıkan sıvılar için farklı kapasitelerde ve malzemelerde tanklar kullanıyoruz.

İmalat sürecinde kirlenmiş sıvılar ön işleme uğramadan doğaya iade edilemezler. Bu sıvıların içeriğinde kimyasal maddeler, yağlar veya deterjanlar vardır.

Ön işlem tankları sayesinde gres, yağ, petrol, kil, kum, çamur ve diğer maddelerin kanalizasyon sistemine girmesi önlenmiş olur. Tankların tasarımları müşterilerin uygulamalarına göre değişir.

Atık Yağlar, kanalizasyon sisteminde boruların tıkanmasına ve mekanik sorunlara neden olduğu gibi, hijyenik sorunlarla birlikte kötü kokulara da sebep olur.

Ayrıca çamur çöktürme özelliklerini ve daha sonra çıkış verimliliği parametrelerini bozarak atık su arıtma tesislerinde tüm işlem süreci için sorunlara neden olur.

Yağ tutucular ve Ayırıcılar; kanalizasyon sistemleri ve ekipmanları korumak için gıda/et işleme tesislerinde, kafe/restoranlarda, AVM’lerde, sitelerde, endüstriyel tesislerde ve daha birçok alanda oluşan atık sudaki yağı yakalamak ve uzaklaştırmak için kullanılır.

Yongrad® olarak bu ürünlerimiz; polipropilen, polietilen ve paslanmaz çelikten imal edilir.

Katı Yağ Ayırıcı

{:tr} DIN 4040, EN 1825 normlarına göre tasarlanır ve imal edilirler. Hayvansal katı ve sıvı yağlar ayrıştırılır. Ürünlerimizi polipropilen (PP), yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) ve paslanmaz çelik (AISI 304) malzemeden imal ederiz. Yağ Ayırıcı ile alınmak istenen yağ / gres; suda kısmen veya tamamen çözünmeyen ve sabunlaşabilen, yoğunluğu 0,95 g/cm3’ten daha az olan bitki (sebze) [...]

Yağ ve Seviye Sensörleri

{:tr} Yağ ve gres ayırıcıları için Labkotec SET alarm cihazları: Distribütörü olduğumuz Labkotec firmasının EN 858-1 ve 2 ve PPG3 normlarına göre tasarladığı yağ seviye sensörleri; yağ ayrıştırma tanklarındaki biriken yağın aşırı seviyesine göre alarm verir, çevre krililiğini önlemeye yardımcı olur ve atık yönetim amliyetlerini düşürür. Uzaktan izleme özelliği ile seviyeyi izleyebilir yada seviye aşmalarında güvenlik sistemine [...]

Yağ Sıyırıcı

{:tr} Bu Sayfa için Etkileşimler: Dökümanlar Yağ Sıyırıcı Soğutma sıvısı ve yıkana suyu uygulamalarında ağır yağları sıyırmak için kullanılır.Bakterilerin çoğalmasına neden olan ve soğutma sıvısını tahrip eden zararlı yağı taşır ve ayrışmasını sağlar.Soğutma sıvısının pahalı olmasından dolayı, disk sıyırıcı soğutma sıvısının harcanması ile ilgili maliyetleri azaltır.Sensor, pompa ve diğer hareketli parçaları kullanmayarak sudaki yağı ayırır.Disk ve bant [...]